• 12.máj Medzinárodný deň sestier

• Medzinárodný deň sestier sa na celom svete oslavuje vždy 12. mája, v deň výročia narodenia Florence Nightingalovej. Tento deň je venovaný uznaniu práce zdravotných sestier a pripomienke ich významu v poskytovaní plnohodnotnej zdravotnej starostlivosti.

Všetko najlepšie k Medzinárodnému dňu sestier.

• PLAMIENOK - zbierka

• Dovoľte nám informovať vás a zároveň poprosiť o podporu zbierky, do ktorej sa zapojila naša škola SZŠ sv. Alžbety na podporu detí a rodín v starostlivosti Plamienka.

Plamienok je nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytuje vážne, nevyliečiteľne chorým a deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú pomoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa.

Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska.Od roku 2003 vzdeláva študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala."Vaša podpora umožní Plamienku aj naďalej sa starať o nevyliečiteľne choré deti a rodiny v ich domácom prostredí a ponúkať psychologickú podporu deťom a rodinám, ktoré stratili blízkeho človeka.

"Cez tento link:https://www.plamienok.sk/online-zbierky/szs-sv-alzbety-pre-plamienok-378 môžete jednorázovo alebo pravidelne prispievať a takto podporiť ťažko skúšané deti a ich rodiny.Za každú finančnú podporu v zbierke pre Plamienok udržiavať jeho "plameň" vám ĎAKUJEME.

Stredná zdravotnícka škola sv. Alžbety v Košiciach

• KOŽAZ - TATRANSKÁ LOMNICA

• V apríli sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili Kurzu na ochranu života a zdravia. Upevnili si vedomosti a zručnosti v  poskytovaní prvej pomoci, z civilnej obrany a v  orientácii. Absolvovali túru na Zamkovkého chatu a sv. omšu  v objatí tatranskych stromov a zurčiacej bystriny. Bodku za slnečnými a aktivitami nabitými dňami dal vtipný kultúrny program, v ktorom dievčatá predviedli svoj skrytý herecký talent. Absolútnou bodkou bola spontánna pyžamová tancovačka.

• ĎAKUJEME

• Veľké ďakujem za dnešnú skvelú prácu patrí koordinátorke ŠP, Mgr. Evke Sačkovej, a žiakom 1.A - Čerpáková O., 1.B - Smreková K., Vida M., 2.A - Bartko S., Lešková P.A., 2.B - Sotáková B., Vincová R. Odviedli ste skvelú prácu. Prajem pekný deň.

PhDr. Bc. Jana Filipová

• DARUJ krv, zachrániš ŽIVOT

• Priložili sme ruku k dielu

Týmto by sme vás chceli pozvať na akciu Záchrannej služby Košice spojená s darovaním krvi, ktorá sa bude konať dňa 9.mája 2024 na Hlavnej ulici v Košiciach v Električke Prvej Pomoci (viď letáčik).​​​​​​

Ďakujeme, ste vítaní.

Mgr. Lukáčová Ľubica
                                           RVS – Košice mesto

Milí naši priaznivci,

povzbudzujeme vás zapojiť sa do tak krásnej a charitatívnej činnosti.

Daruj krv, zachrániš život. Dnes mne, zajtra kamarátovi.....

Tešíme sa Vašej účasti.

Podmienkou je vek od 18 do 60 rokov, hmotnosť viac ako 50 kg a dobrý zdravotný stav......, ostatné vybavia za

Vás.

​​S pozdravom

kolektív SZŠ sv. Alžbety

Ďakujeme žiakom za zapojenie sa do krásnej charitatívnej činnosti.

• UPRACME SVET, UPRACME SLOVENSKO

• Naša škola sa zapojila do Medzinárodnej iniciatívy, ktorej cieľom je vyčistiť okolie. Dňa 22. 4. 2024 žiaci našej školy pod vedením Mgr. Mgr. Sačkovej spojili sily a upratali lesy a lúky pod Girbešom (KVP).

Poďakovanie Mgr.  Ladislav Lörinc (starosta Mestkskej časti Košice - Sídlisko KVP),

ďakuje veľmi pekne za pomoc. Posiela vrúcne poďakovanie našim študentom. Váži si ich pomoc a ďakuje im.

Ďakujeme za pomoc pri upratovaní prostredia okolia nášho mesta žiakom 1.A - Kollárová S., Čerpáková O., 1,B - Smreková K., 2.A - Bartko S., Lešková P.A., a 2.B - Sotáková B., Vincová R.

• Via Litera

• Ema, Katka a Simona si za účasť v literárnej súťaži Via litera odniesli spomienkové predmety, ktoré ich budú motivovať k čítaniu umeleckej literatúry. Každá zo štvrtáčok napísala úvahu na tému Prečo som tu?

• 7. apríl Deň katolíckych učiteľov

• Skvelí učitelia sa vedia vcítiť do detí, rešpektovať ich, a veria, že každé jedno má niečo jedinečné, na čom sa dá stavať. (Ann Liberman)

Deň katolíckych učiteľov. Je to deň, kedy zomrel sv. Ján de la Salle, patrón učiteľov, vychovávateľov a katolíckych škôl. Jeho sviatok si pripomíname v celej Katolíckej cirkvi.

Pri tejto príležitosti mi dovoľte, milí učitelia, aby som Vám vyjadrila úctu a veľké poďakovanie, že ste si vybrali povolanie, ktoré vykonávate s vážnosťou, odhodlaním a láskou, a že takto prispievate k tomu, aby z našich žiakov boli múdrejší a lepší ľudia.

Prajem vám všetkým veľa síl, entuziazmu, optimizmu, tvorivého myslenia, zdravia, a hlavne veľa Božích milostí, ale aj pochopenie a oporu zo strany vašich najbližších.

S katolíckym pozdravom a prianím peknej, požehnanej nedele

PhDr. Bc. Jana Filipová

• Duchovný výlet - 1. A

• Niekto maturuje a niekto adoruje : ) Žiaci 1.A triedy sa zúčastnili duchovného výletu v dňoch 10.-12.3.2024 v krásnom prostredí Slanských vrchov-v rekreačnej oblasti Sigord pod vedením p.kaplána Borisa. Ďakujeme : )